איך לחשב את צריכת החשמל של מחשב

צוות הברווז מרץ 31, 2023

למרות שרוב תוכנות בדיקת אספקת החשמל יכולות לחשב את צריכת החשמל של המעבד של מחשב נייד, הן אינן יכולות לבדוק את צריכת החשמל של מחשב. ובמקרים מסוימים, יש צורך לבדוק את צריכת החשמל של מחשב נייד. אז פוסט זה, נספר לכם כיצד למדוד את צריכת החשמל של מחשב אישי ללא תוכנה.

  • שיטה 1: חפש כוח מדורג של מחשב באמצעות דגמי חומרה
  • שיטה 2: חישוב צריכת חשמל באמצעות כלים מקוונים
  • שיטה 3: בדוק צריכת חשמל בזמן אמת עם מדי כוח

שיטה 1: חפש כוח מדורג של מחשב באמצעות דגמי חומרה

לרוב המחשבים יש צריכת חשמל מינימלית של כ-50W וצריכת חשמל מקסימלית של בין 100W ל-200W. כמובן, מחשב מוגדר היטב יכול לצרוך יותר מ-200 וואט. לקבלת נתונים מדויקים יותר, אתה יכול לחפש את ההספק המדורג של המחשב שלך באמצעות דגמי חומרה.

צריכת החשמל של מחשב נקבעת בעיקר על ידי המעבד, הכרטיס הגרפי, הדיסק הקשיח, הזיכרון והצג , בעוד שצריכת החשמל של אחרים קטנה. לשימוש יומיומי, חיפוש אחר הדגמים של רכיבים אלה יספיק. באופן כללי, מהיר ומדויק יותר לעבור ישירות לאתר הרשמי של היצרן כדי למצוא מידע ספציפי.

CPU: אינטל ו-AMD הן שתי יצרניות עיקריות של מעבדי מחשב.

דיסק קשיח: לא משנה SSD או HDD, ניתן לחפש את צריכת החשמל שלו גם דרך אתרים רשמיים.

מוניטור: המידע שלו זמין גם באתר. כשמוצאים את צריכת החשמל של צג Lenovo M14 , נוכל לחפש אותו באתר הרשמי של Lenovo. בחר את הדגם הנכון. לאחר מכן בקטע “מפרט טכני”, לחץ על גיליון הנתונים לקבלת מידע נוסף על מפרטים. אנו יכולים לגלות שצריכת החשמל האופיינית לדגם זה היא 6W.

כרטיס גרפי: ההליך לצפייה בצריכת החשמל של GPU דומה לחומרה לעיל.

לא ניתן היה למצוא חלק מהמוצרים הישנים באתר הרשמי בעוד שחלק מהאתרים הרשמיים אינם מציינים את צריכת החשמל של מוצרים. במקרה זה, נוכל לשאול את השאלה לשירות הלקוחות המקוון ולחכות לתשובה. חוץ מזה, ייתכן שיהיה מהיר יותר לבקש מהמוכר את צריכת החשמל או לחפש את המדריך כדי למצוא את הערכים שלו.

כל תהליך החיפוש עשוי להיות מייגע יותר ממה שאתה חושב. אם אתה רוצה לדעת את צריכת החשמל של המחשב שלך מהר יותר, עבור לשיטה הבאה.

שיטה 2: חישוב צריכת חשמל באמצעות כלים מקוונים

זוהי גם דרך יעילה לחישוב צריכת חשמל באמצעות מחשבוני אספקת חשמל מקוונים. אתה תקבל כוח עומס וספק כוח מומלץ על ידי בחירת הנתונים התואמים למחשב שלך עבור כל רכיב. ככל שהנתונים שנבחרו מדויקים יותר, כך התוצאות מדויקות יותר.

ישנם המון מחשבוני אספקת חשמל מקוונים זמינים לבחירתך. ביניהם, ל-OuterVision יש מחשבון אספקת חשמל לשימוש חופשי, המשמש את חובבי המחשבים ויצרני החומרה. זה מתאים גם לשימוש יומיומי מכיוון שמצב ה”בסיסי” שלו דורש רק מידע בסיסי של רכיבי חומרה. אם אתה יודע הרבה על המחשב שלך, מומלץ להשתמש במצב “מומחה” לקבלת נתונים מדויקים יותר.

אפשרות מצוינת נוספת היא מחשבון אספקת החשמל המיוצר על ידי מחשבי PC . לקבלת תוצאות מדויקות, נדרש המידע הבסיסי של כל רכיב. התוצאות שלו מכילות “מקסימום וואט בשימוש רגיל” ו”ספק מומלץ PSU”. כלול גם גרף של היחס בין כל חלק חומרה לצריכת החשמל של המחשב. חוץ מזה, הוא מפרט את הנתונים הספציפיים של כל רכיב להבנות טובות יותר.

מכיוון שלכלים המקוונים יש שיטות חישוב מעט שונות, הערכים המומלצים שלהם אינם זהים לחלוטין.

אם אתה רוצה לדעת את צריכת החשמל של המחשב בזמן אמת, המשך לשלב הבא.

שיטה 3: בדוק צריכת חשמל בזמן אמת עם מדי כוח

שימוש במד חשמל חיצוני הוא הדרך הטובה ביותר לגלות את כמות החשמל המדויקת שהמחשב שלך משתמש. זה נוח להשיג אחד בפלטפורמות קניות גדולות. בעת הרכישה, אנא בחר צג חשמלי העונה על מפרט המתח של האזור שלך.

בצע את ההליך הזה כדי להשתמש במד כוח:

שלב 1: כבה את המחשב או כבה הכל ליתר ביטחון.

שלב 2: נתק את המחשב מהשקע או משקע החשמל.

שלב 3: לאחר מכן חבר את מד החשמל לקיר או לשקע החשמל.

שלב 4: חבר את המחשב למד הכוח.

לאחר השלמת השלבים הללו, הפעל את המחשב והשתמש בו כרגיל. בדוק את מד הכוח, תקבל קריאה מדויקת של צריכת החשמל של המחשב שלך.

Categories